Pracują dla Ciebie

Informacje o projekcie Komunikacja z Pacjentem

Pacjent musiał poczekać na wizytę 8 minut dłużej i zrobił z tego powodu awanturę. Inny pacjent przyniósł Ci wydruki kolorowych stron z internetu i zasugerował douczenie. Od 4 lat prowadzisz terapię pacjenta chorego przewlekle i masz wrażenie, że nie stosuje się do Twoich zaleceń, mimo odmiennych deklaracji. Znasz takie sytuacje ? Spotkało Cię kiedyś coś podobnego ? Tu znajdziesz szereg kilkuminutowych szkoleń o tym, jak radzić sobie z podobnymi trudnościami. Zarejestruj się i korzystaj z podpowiedzi, porad i wiedzy najbardziej doświadczonych ekspertów komunikacji w relacji lekarz – pacjent, czy farmaceuta – pacjent.

Działania edukacyjne w zakresie poprawy efektów leczenia dzięki lepszej współpracy prowadzimy od roku 1999. Od początku działalności, w stacjonarnych zajęciach z zakresu komunikacji prowadzonych przez nasz zespół wzięło udział niemal 25 000 lekarzy, 6 000 farmaceutów, ponad 3 000 pielęgniarek, 2 000 pacjentów działających w wielu różnych stowarzyszeniach, 1 500 studentów medycyny (stan na 10.2015). Jesteśmy aktywnymi wykładowcami, których możesz spotkać podczas wielu kongresów, konferencji, sympozjów czy warsztatów. Od teraz możesz brać udział w naszych zajęciach także z domu, dzięki nowoczesnej formule blended – learning. 

Komunikacjazpacjentem.pl tworzy dla Ciebie nasz zespół w składzie:

Zbigniew Kowalski – Dyrektor Programowy i pomysłodawca portalu. Autor wielu badań, publikacji, projektów edukacyjnych i wiecznie uśmiechnięty wykładowca.  Głównym celem działalności serwisu jest ułatwianie życia profesjonalistom służby zdrowia i poprawa efektów leczenia dzięki prawdziwej współpracy. Dlatego to właśnie Zbyszek – uznany w tej dziedzinie ekspert odpowiada za merytoryczny nadzór nad szkoleniami z zakresu komunikacji.

Prof. dr. hab. n. med. Artur Mamcarz – uznany naukowiec, charyzmatyczny szef kliniki, niezwykle lubiany i ceniony przez pacjentów lekarz, jeden z najlepszych polskich wykładowców. Podczas jego wystąpień sala zawsze wypełniona jest po brzegi. Ma wyjątkowy dar opowiadania w ciekawy sposób o trudnych czy skomplikowanych zagadnieniach medycznych. Od teraz, dzięki pracy Jego i współpracowników możesz dowoli korzystać z serwisu nowości medyczne.

Dr n. praw. Marek Koenner – radca prawny i właściciel Kancelarii Medycznej. Marek po latach pracy jako sędzia został radcą, by następnie wyspecjalizować się w dziedzinie prawa medycznego. Ten niezwykle interesujący i ważki temat jest dziś szeroko omawiany przez teoretyków na wielu różnych polach. Jeśli jednak chcesz wiedzieć czym naprawdę jest bezpieczeństwo prawne lekarza i pacjenta zapytaj o to Marka. Jako jeden z nielicznych spędził mnóstwo czasu w sali rozpraw broniąc lekarzy czy reprezentując NZOZ-y w różnorakich sporach. Warto zaglądać do praktycznej części prawo medyczne, której treści tworzy dla Was Marek.

Podpowiedź dla Użytkownika portalu:

Celem tego internetowego poradnika jest ułatwienie profesjonalistom służby zdrowia komunikowania się z pacjentami. Zapoznanie się z jego treścią nie załatwi wszystkich problemów. Spotkanie dwóch osób jest jednym z najbardziej skomplikowanych procesów z jakimi mamy do czynienia w przyrodzie – choćby ze względu na ilość reakcji chemicznych na sekundę. Jeśli Użytkownik potrzebuje wsparcia w konkretnej, trudnej sytuacji namawiamy do kontaktu z Psychoonkologiem, Psychologiem, Terapeutą. Stworzyliśmy niniejszy portal, ponieważ głęboko wierzymy, że nic nie zastąpi prawdziwej komunikacji z osobą, która jest do tego profesjonalnie przygotowana.

Nasze przesłanie do Lekarzy i Farmaceutów:

Pamiętaj też, że dla Pacjentów jesteś bardzo ważną osobą – ufają Ci i chcą czuć, że mogą na Ciebie liczyć. Wszystko co mówisz i jak mówisz ma znaczenie, zwłaszcza na początku terapii. Z każdym następnym spotkaniem wasza relacja może być lepsza, bardziej efektywna i przyjazna. To, w jaki sposób się nawzajem traktujecie ma ogromny wpływ na osiągnięcie efektów terapeutycznych.

 

 

Partnerzy projektu

 

 

wróć na górę